Ako vzniklo logo 4texel | blog4texel

Ako vzniklo logo 4texel

logo

Samotné logo a názov našej firmy vzniklo pred niekoľkými rokmi (dávno predtým ako nás vôbec napadla myšlienka založiť si vlastnú firmu) a ako to v takýchto prípadoch býva a určite sa to stalo mnohokrát i u iných firiem, vzniklo náhodou, neplánovane.

Asi pred cca 6-7 rokmi som dostal do rúk 3D program Cinema4D, bola to nejaká stará verzia, ktorú sprístupnil istý časopis, ktorého meno si už nespomínam (nie je to podstatné) zdarma na stiahnutie. Podstatné je, že ma program zaujal a tak som si ho nainštaloval a začal ho preskúmavať. Po niekoľkých minútach som zistil, že pokiaľ si nenájdem nejaký manuál na obsluhu ďaleko sa nedostanem. Množstvo neznámych funkcií, nastavení, ktorých bola plná obrazovka (v tej dobe som vlastnil iba 15″ monitor, čiže pracovná plocha mala pár centimetrov štvorcových) ma v tom iba utvrdilo.

Po prečítaní niekoľkých návodov, tutoriálov a prezretí úvodných videí k Cinema4D som sa rozhodol konečne vytvoriť niečo… nemal som predstavu, že čo, ale jednoducho niečo. Najprv som skúšal vytvárať objekty z už preddefinovaných tvarov ako je guľa, kocka, ihlan a podobne. Neskôr som na to nahodil nejaké tie textúry, rôzne nastavenia svetla, tieňov, atď. Výsledkom toho všetkého, množstva rôznych kombinácií nastavení a efektov vznikol po niekoľkých dňoch zhluk 4-roch sklenených kociek osvetlených niekoľkými rôzne sfarbenými svetelnými zdrojmi, ktoré sa mi veľmi páčili a s výsledným efektom som bol nadmieru spokojný. Keďže kocky boli štyri a už v tej dobe som sa zaoberal hlavne 2D rastrovou grafikou, ktorej podstata je v pixeloch, tak ma napadol názov 4texel.
A prečo texel a nie pixel?, no jednoducho, texel je vlastne pixel, ktorý v sebe nesie informáciu o textúre, kdesi som to vtedy našiel, tuším na wikipédii.
Neskôr som výsledný obrázok ešte trochu upravil vo Photoshope do finálnej podoby, akú má dnes.

O niekoľko rokov neskôr, keď sme rozmýšľali o názve pre našu firmu a keďže jedným so zameraní firmy
bola aj reklamná činnosť s ktorou sa spája tvorba grafiky v rôznej podobe, spomenul som si na tento môj amatérsky počin v Cineme4D. A bolo rozhodnuté.

Pozrite si niekoľko obrázkov a výplodov z môjho pár týždňového zabávania sa s Cinemou4d, ktoré som našiel v mojom virtuálnom zaprášenom šuplíku:

Takže to bolo také malé poohliadnutie do minulosti.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • StumbleUpon

Pridaj komentár